Bike configurator

Často kladené dotazy k turistickým (krosovým, trekovým) kolům

Zpět

Jak dlouho trvá výroba kola?

Vzhledem k tomu, že je kolo vždy individuálně lakováno a sestavováno z vámi preferovaných dílů, trvá výroba kola 3 týdny od potvrzení objednávky. Pokud máte požadavek na jinou dodací lhůtu, prosíme, kontaktujte nás. Podle aktuálního stavu ve výrobě lze domluvit kratší termín dodání.

​Jakým způsobem doručujete kola, je třeba je po doručení sestavovat?

​Kola předáváme následujícím způsobem:​

  1. ​Osobní převzetí u prodejce Kolos
  2. Doručování kol po ČR zdarma: Kola expedujeme ve velikých krabicích​ 200x130x25 cm se společností Toptrans. Kolo je vždy kompletně smontováno a seřízeno. Jediné díly, které je třeba instalovat svépomocí jsou pedály a přední cargo nosič (pokud je objednán). Je také nutné povolit řidítka a otočit je ve směru jízdy a nastavit výšku sedla. Vše ostatní je hotovo.
  3. Doručování kola s technikem: Při doručení kola naším technikem probíhá vždy i seřízení kola na výšku postavy a zaškolení obsluhy v místě předání. Možná je i platba kartou přímo pomocí mobilního platebního terminálu, který má technik k dispozici. Služba je zpoplatněna podle vzdálenosti doručování. Cenu se dozvíte po zadání PSČ v objednávce na konci konfigurace kola.

Z čeho je vyrobený rám a jakou má životnost?

Rám kola i pevná vidlice jsou vyrobeny chrom-molybdenové oceli (CrMo) s proměnnou tlouštkou stěny trubek a je svařovaný technologií TIG. Takto vyrobené rámy jsou současným standardem pro turistická a expediční kola, tj. kola, která jsou využívána i pro cestování „na těžko“ s naloženým kolem, na silnici i po špatných cestách na extrémní vzdálenosti. Ocel je pevná a pružná zároveň, dobře pohlcuje vibrace, je trvanlivá a v případě použití tenkostěnných trubek má i příznivou hmotnost. Pokud je zamezeno korozi a není-li kolo extrémně namáháno, životnost CrMo rámů je prakticky neomezená.

Jaká je hmotnost kola?

Hmotnost kola v základní konfiguraci s velikostí rámu 58 cm je 13,9 kg

Jaká je nosnost kola?

Nosnost kola je 160 kg včetně nákladu.

Jaká je nosnost nosičů?

Zadní nosič má nosnost 25 kg, přední nosiče z každé strany 5 kg (celkem 10 kg).

V čem spočívá výhoda nábojové převodovky?

Nábojová převodovka Shimano Alfine 8 je osmirychlostní převodovka s procentními intervaly řazení 22,16,14,18,22,16,14 a celkovým rozsahem převodů 307%. Rozsah je podobný jako u klasického převodníku 3x8 rychlostí. Převodník s převodovkou však nemá přední přesmykač a proto se ovládá pouze jedinou řadící páčkou. Také princip planetové převodovky je zcela odlišný od klasické přehazovačky. Převodovku lze řadit, i když kolo stojí, což oceníte při rozjezdech do kopce nebo v městském provozu.

Kde se kolo vyrábí?

Kola vyrábíme vždy po obdržení objednávky a to včetně individuálního lakování. Výroba probíhá v naší dílně v Praze Hostivaři.

Jaká je dodací lhůta?

Dodací lhůta kola je 3 týdny po obdržení závazné objednávky.

Jakým způsobem je možné zaplatit?

Přijímáme hotovostní nebo platbu kartou v našem obchodě Citybikes na náměstí Svatopluka Čecha 1348/3, v Praze 10 -Vršovicích. Dále je možné přijmout platbu převodem na účet. Možná je také platba po převzetí zboží od dopravce „na dobírku“. Kola zasíláme se společností Toptrans.

Kolik stojí doprava kola a jak kolo zasíláte?

Doprava kola po ČR je zdarma, na Slovensko zasíláme za příplatek 12,- EUR, v případě dobírkové platby na Slovensko je příplatek 22,- EUR. V případě zájmu o dopravu do jiné destinace nás prosím kontaktujte na info@citybikes.cz

Bojím se, že mi kolo někdo odcizí.

Právě proto, že jsou jízdní kola Kolos No.4 vždy vyrobené na míru zákazníkovi, jsou jedinečná. Unikátní výrobek je obtížné zcizit, protože jej lze snadno dohledat. Každé jízdní kolo Kolos má číslo rámu a rodný list s definovanými díly a označením barvy.

Jak kola doručujete a je nutné ho po převzetí sestavit?

Jízdní kola Kolos expedujeme vždy kompletně složená, seřízená a zabalená do velkých kartonových krabic o rozměru 200 x 130 x 25cm. Jediné díly, které je třeba nainstalovat svépomocí jsou pedály a v případě volby doplňků zavěsit tašky na nosiče nebo do adaptéru. Rovněž je třeba povolit řidítka a otočit je ve směru jízdy a nastavit výšku sedla. Všechno ostatní je již hotovo.

A co servis?

Servis standardně provádíme v provozovně Citybikes na nám. Svatopluka Čecha 1348/3, Praha 10. Vzhledem k tomu, že poskytujeme jako zpoplatněnou službu osobní doručování kol naším technikem, je možné objednat (telefonicky nebo emailem) svoz kola s poruchou do našeho servisu.

Kola Kolos® jsou vyrobena s ohledem na maximální životnost a bezúdržbovost. Případný servis zvládne každé kolařství se servisem. V případě potřeby je možné u nás servis konzultovat ať už s majitelem kola nebo s příslušným mechanikem, který si může vyžádat i originální náhradní díly.